sobota, 25 lipca 2015

Podsumowanie dotychczasowej wyprzedaży

I zbliżamy się do końca ogromnego szału zakupów. To co się działo mogę porównać do "czarnego piątku" który ma miejsce w USA zaraz po Święcie Dziękczynienia. Prezydenci oraz GMowie klubów rzucili się na zawodników niczym omamione zniżkami i promocjami społeczeństwo Ameryki Północnej. 

Może nie było wzajemnego tratowania ze skutkiem śmiertelnym, jednak wyrywanie sobie zawodników z rąk do rąk to już inna para kaloszy.

Nie ma co się już rozdrabniać na poszczególne dni. Jadę z koksem do samego końca, czyli do dnia dzisiejszego.

Wszystkie umowy zaklepane/zawarte od 5 lipca do dziś opisane poniżej.

Zapraszam! 





Rodney Stuckey: 21 mln dolarów płatne w 3 lata (Indiana Pacers)

Po ligowych korytarzach chodziły plotki czy aby na pewno Rodney zostanie w Indianie. Kusiło go kilka innych ekip z Houston oraz Wizards na czele, jednak zawodnik pozostał w klubie Lary'ego Birda. Po ostatnim sezonie w którym Pacers prześladowały kontuzje, Rodney okazał się dla nich zbawieniem. Niechciany w Detroit odnalazł się jako opcja z ławki i nic dziwnego, że Frank Vogel naciskał by ten pozostał w klubie. Średnio zdobywał 12.6 punktów, 3.5 zbiórki oraz 3.1 asysty. 

Opłacalne/Nieopłacalne: Pozyskali Monte Ellisa i mają Georgea Hilla więc te 7 mln za sezon to trochę za dużo jak dla kogoś z ławki, ale nie tacy już byli przepłacani więc co tam! 

Lou Williams: 21 mln dolarów płatne w 3 lata (Los Angeles Lakers) 

Ciągle panujący najlepszy rezerwowy ligi, pomimo ogromnej miłości do mroźnego Toronto postanowił zmienić otoczenie na bardziej ciepłe Los Angeles. Mitch Kupchak obudził się z letargu odrobinę później niż Phil Jackson i na gwałt zaczął kompletować ekipę z tego co zostało. Lou w poprzednim sezonie wywalczył sobie tytuł Sixth Mana notując 15.5 punktów, 1.9 zbiórkę, 2.1 asysty oraz 1.1 przechwyt na mecz. 

Opłacalne/Nieopłacalne: brak obrony i tylko umiejętności ofensywne to obraz Lou. Biorąc pod uwagę sytuację kadrową LAL to w miarę rozsądny ruch ze strony włodarzy. D'Angello Russell oraz Jordan Calrkson będą potrzebować minut, a obecność byłego gracza min. Atlanty może ten czas ograniczyć.

Brandon Bass: Suma oraz czas trwania kontraktu nie są jeszcze znane (Los Angeles Lakers)

Były gracz Celtics jest po słowie z ekipą Lakers. Bass to bardzo przydatny zawodnik, który stroni od pierwszych stron gazet, zapewniając stabilną grę każdego dnia. Niestety nie znane są jeszcze szczegóły kontraktu, jednak to b.dobry ruch dla Lakers. W poprzednim sezonie dostarczał: 10.6 punktów, 4.9 zbiórki oraz 1.3 asystę. Z pewnością będzie starterem na pozycji PF, gdyż sądzę, że Julius Randle będzie wchodził z ławki. 

Opłacalne/Nieopłacalne: jeżeli nie jest to jakaś kosmiczna suma to bardzo opłacalne. 

Reggie Jackson: 80 mln dolarów płatne w 5 lat (Detroit Pistons)

No nieźle. Nie spodziewałem się takiej sumy dla Jacksona, ale widać Stan ma plan. W poprzednim sezonie Reggie dołączył do ekipy z Mo-Town na zasadzie wymiany i natychmiast wypełnił lukę po kontuzjowanym Brandonie Jenningsie. Z miejsca stał się najlepiej punktującym oraz podającym zawodnikiem Pistons. Po przeprowadzce z Thunder w 27 meczch notował średnio: 17.6 punktów, 4.7 zbiórki oraz 9.2 asysty. 

Opłacalne/Nieopłacalne: Za komentarz niech posłuży wypowiedź Johna Walla, który dał dosadnie do zrozumienia, że obydwaj zarabiają teraz tyle samo...


Cory Joseph: 30 mln dolarów płatne w 4 lata (Toronto Raptors)

Cory musiał pożegnać się ze Spurs którzy robili miejsce w kasie zespołu na kontrakt LaMarcusa Aldridge'a. Toronto wykorzystało sytuację i przechwycili rezerwowego rozgrywającego ekipy z Texasu. Ostatni rok był najlepszy pod względem statystycznym dla Joseph'a: 6.8 punktów, 2.4 zbiórki oraz 2.4 asysty. 

Opłacalne/Nieopłacalne: Za sezon teoretycznie zarobi więcej niż wspomniani wcześniej Williams oraz Stuckey, ale w przeciwieństwie do wspomnianych zawodników daje o wiele lepszą obronę. Zobaczymy

Nemanja Bjelica: 12 mln dolarów płatne w 3 lata (Minnesota Timberwolves)

Nie dość, że posiadają w składzie masę młodych i świetnie się zapowiadających talentów, to jeszcze wyciągnęli rękę do byłego MVP Euroligi - 27 letniego Nemanja. Grający do tej pory w lidze tureckiej zawodnik jest przez wielu porównywany do Kevina Love. Wiadomo, że może nie pokazać takich umiejętności jak Kevin, ale jego 12.1 punktów oraz 8.5 zbiórki powinny wystarczyć na stałe minuty w rotacji. Coraz bardziej mi się podoba ta ekipa...

Opłacalne/Nieopłacalne: nagród MVP Euroligi nie dostaje się chyba za darmo?

Manu Ginobili: Suma oraz czas trwania kontraktu nie są jeszcze znane (San Antonio Spurs)

Manu ugadał się podobno ze Spurs na jeszcze jeden sezon w barwach zespołu z Texasu. Czy będzie to ostatni taniec starej gwardii pod dowództwem Popa? Poprzedni sezon pokazał, że Manu - brzydko mówiąc - zaczyna się poważnie sypać. Jednak posiadanie go na ławce jest bezcenne i na te kilka minut na parkiecie jest jak najbardziej wskazane.

Opłacalne/Nieopłacalne: Król eurostepu w sowim ostatnim sezonie? Czemu nie?

Marc Gasol: 100 mln dolarów płatne w 5 lat (Memphis Grizzlies)

Dr. Marc zostaje w Memphis. Nie wiem czy to źle czy dobrze. Z jednej strony trzon zespołu został zachowany i dalej Miśki będą bić się o najwyższą pozycję na Zachodzie ligi. Z drugiej strony jest to ponownie ten sam trzon, który nie potrafi ugrać czegoś więcej. Może dla Gasola zmiana otoczenia byłaby dobra? Nie zrozumcie mnie źle, bo lojalność przede wszystkim, ale miał ofertę od np: Spurs w których dzieliłby i rządził niepodzielnie. Ale chyba bardziej się cieszę z faku, że dalej będziemy świadkami "Grit and Grind".

Opłacalne/Nieopłacalne: No jak nie, jak tak?


David West: 1.5 mln dolarów płatne w jeden sezon (San Antonio Spurs)

David zrezygnował z gwarantowanych 12 mln dolarów za następny sezon w Indianie i rozpoczął poszukiwanie nowego domu dla siebie. Odchodząc z Pacers nie wiedział chyba, że otworzy się przed nim możliwość gry dla Spurs. Moim zdaniem liczył na ostatni wielki kontrakt, jednak na horyzoncie pojawiła się szansa na pierścień z której skorzystał. Kolejny doświadczony gracz do kolekcji ekipy z Texasu. W ostatnim sezonie zdobywał 11.7 punktów, 6.8 zbiórek oraz 3.4 asysty.

Opłacalne/Nieopłacalne: za zostawienie takiej kasy na stole tylko po to by osiągnąć upragniony cel jakim jest mistrzostwo: zawsze i wszędzie szacunek!

Jason Smith: 4.5 mln dolarów płatne w jeden sezon (Orlando Magic)

Były już podkoszowy Knicks związał się rocznym kontraktem z Orlando. Zespół najpierw oddał za przysłowiowe frytki Kyle'a O'Qiuna do Knicks, a później przepłacił Smitha. Jason ma bardzo przyzwoity rzut z półdystansu. I to chyba tyle jeżeli chodzi o jego zalety. W poprzednim sezonie zdobywał 8 punktów, 4 zbiórki oraz 1.7 asystę. Może Scott Skiles znajdzie dla niego jakieś lepsze zastosowanie. Oby mu się wiodło!

Opłacalne/Nieopłacalne: Nie rozumiem oddania o wiele lepszego zawodnika i przepłacanie nawet na jeden sezon gorszego.

Charlie Villanueva: Suma oraz czas trwania kontraktu nie są jeszcze znane (Dallas Mavericks)

Charlie V pozostał z ekipą Mavs. W poprzednim sezonie hasał po parkiecie średnio 10 min w czasie których zdobywał 6.3 punktów oraz 2.3 zbiórki. Nie jest to może nabytek najwyższej klasy, ale jak donoszą plotki - za minimum dla weterana - jak najbardziej przydatna opcja z ławki.

Opłacalne/Nieopłacalne: Tak.

Alan Anderson: 4 mln dolarów płatne w jeden sezon (Washington Wizards)

Ekipa ze stolicy na gwałt szuka zamiennika dla Paula Pierce'a, który postanowił przenieść się do słonecznego Los Angeles na końcówkę kariery. W poprzednim sezonie Alan reprezentował barwy Brooklyn Nets i wchodząc głównie z ławki dostarczał 7.4 punktów, 2.8 zbiórki oraz 1.1 asystę. Potrafi przymierzyć za 3, zapewne dlatego znalazł się na celowniku Czarodziei.

Opłacalne/Nieopłacalne: Niedroga opcja na ławkę. Opłacalne.


Aaron Brooks: Suma oraz czas trwania kontraktu nie są jeszcze znane (Chicago Bulls)

Ewenement! To chyba pierwszy rezerwowy PG, który od czasu kontuzji Derricka Rose'a pozostał na kolejny sezon z ekipą z Wietrznego Miasta! W poprzednich rozgrywkach Aaron podobnie jak jego poprzednicy prezentował się nad wyraz dobrze wchodząc z ławki notując: 11.6 punktów, 2 zbiórki oraz 3.2 asysty.

Opłacalne/Nieopłacalne: prawdopodobnie będzie to roczny kontrakt za minimum dla weterana. Opłacalne.

Wesley Johnson: Minimum dla weterana płatne w jeden sezon (Los Angeles Clippers)

Daleko 4 wybór draftu 2010 nie musi się przeprowadzać. Zamienił będących w przebudowie Lakers, na Clippers, którzy słynęli w poprzednim sezonie z braku ławki. Patrząc po ich obecnych ruchach kadrowych, zaczyna się tam robić poważny tłok. W poprzednim sezonie jako starter ekipy w niecałe 30 min gry na parkiecie zdobywał: 9.9 punktów, 4.2 zbiórki oraz 1.6 asystę.

Opłacalne/Nieopłacalne: Na ławkę jak znalazł!

Kevin Garnett: 16 mln dolarów płatne w 2 sezony (Minnesota Timberwolves)

Big Ticket zostaje w zespole matce jeszcze na 2 sezony. Ktoś musi poprowadzić mentalnie tą młodą watahę i nie ma chyba lepszego zawodnika od KG do tej roli. 8 mln dolarów za sezon dla prawie 40 letniego dziadka, który ma w nogach 20 sezonów? Za to co zrobi w szatni Minnesoty to i tak mała suma.

Opłacalne/Nieopłacalne: Po co to pytanie?

Jeremy Lin: 4 mln dolarów płatne w 2 lata (Charlotte Hornets)

Lin poza epizodem w Knicks lepiej spisywał się grając jako opcja z ławki, a nie główny playmaker. Dlatego też za plecami Kemby Walkera powinien się odnaleźć i dać dobre minuty. W poprzednim sezonie w barwach Lakers zdobywał 11.2 punktów, 2.6 zbiórek, 4.6 asysty oraz 1.1 przechwyt.

Opłacalne/Nieopłacalne: Za samą sprzedaż koszulek na rynki Azjatyckie jak najbardziej.


Sonny Weems: 5.8 mln dolarów płatne w 2 lata (Phoenix Suns)

Sonny ostatni raz grał w NBA w 2011 w barwach Toronto. Później zaliczył epizod z liga Litewską oraz Rosyjską. Teraz powraca do NBA na mocy 2 letniego kontraktu do słonecznej Arizony. W swoim ostatnim sezonie pod sztandarem CSKA Moskwa zdobywał 13.1 punktów, 4 zbiórki. 3.5 asysty oraz 1 przechwyt.

Opłacalne/Nieopłacalne: czy powrót do NBA po tak długim czasie będzie służyć zawodnikowi? Cena za sprawdzenie tego jest niezbyt wygórowana.

DeAndre Jordan: 80 mln dolarów płatne w 4 lata (Los Angeles Clippers)

Jednak pomimo wielkiego cyrku pozostał w Clippers. Jak wspominałem kłębi mi się po głowie prześmiewcze opowiadanie na ten temat wiec nie będę pisać tutaj nic więcej.

Opłacalne/Nieopłacalne: Dla samego zawodnika opłacalne. Jest zależny do Chrisa Paula, i kto niby miał go "dokarmiać" w Dallas?

Luis Scola: 3 mln dolarów płatne w jeden sezon (Toronto Raptors)

Silny skrzydłowy nie mógł się wykazać w Indianie swoim potencjałem. Przez 2 lata pobytu w Pacers rozegrał swoje najgorsze sezony pod względem statystycznym. Teraz przenosi swoje talenty do mroźnego Toronto, gdzie powalczy o minuty w rotacji. To doświadczony i dobrze ułożony gracz. W poprzednim sezonie zdobywał średnio 9.4 punktów, 6.5 zbiórek oraz 1.3 asystę.

Opłacalne/Nieopłacalne: Na 100% będzie przydatnym wsparciem z ławki dla Raptorów.

Drew Gooden: Suma oraz czas trwania kontraktu nie są jeszcze znane (Washington Wizards)

Drew został w stolicy i dalej będzie stanowić wsparcie z ławki dla drużyny Marcina Gortata. 33 letni weteran, który zmieniał klub już tyle razy, że sam straciłem rachubę, w ostatnim sezonie dostarczał 5.4 punktów, 4.4 zbiórki oraz 1 asystę.

Opłacalne/Nieopłacalne: zapewne będzie to minimum dla weterana, więc łysy na pokładzie zawsze sopko.


Justin Holiday: Suma oraz czas trwania kontraktu nie są jeszcze znane (Atlanta Hawks)

Jastrzębie podpisały świeżo upieczonego mistrza NBA. Rezerwowy występował na parkiecie średnio po 11 min w meczu i notował 4.3 punkty oraz 1.2 zbiórkę. Mike Budneholzer musiał dostrzec w nim jakiś potencjał.

Opłacalne/Nieopłacalne: Podobno ma to być umowa na 2 lata i ciekawi mnie za ile...

Wayne Elington: 3 mln dolarów płatne w 2 lata (Brooklyn Nets)

Były rzucający obrońca Los Angeles Lakers podpisał 2 letnią umowę z ekipą z Brooklynu. Po odejściu Andersona Billy King widocznie chce załatać  dziurę na obwodzie. W poprzednim sezonie notował: 10 punktów, 3.2 zbiórki oraz 1.6 asystę.

Opłacalne/Nieopłacalne: Połowę meczy w poprzednim sezonie rozegrał jako starter i może Lionel Hollins da mu szansę na start.

Lance Thomas: 1.5 mln dolarów płatne w jeden sezon (New York Knicks)

Phil Jackson postanowił zatrzymać "mniejsze objawienie" zeszłego sezonu w sięgających dna Knicks. Thomas pokazał się z bardzo dobrej strony i do spółki z Langstonem Gallowayem sprawiali radość kibicom z MSG. 8.3 punktów, 3 zbiórki oraz 1.2 asysta

Opłacalne/Nieopłacalne: jak najbardziej opłacalne!

Ronnie Price: 1.5 mln dolarów płatne w jeden sezon (Phoenix Suns)

I kolejny z obrońców LAL, który ucieka z Miasta Aniołów. Price grał już w barwach Suns w 2011 i krótko rzecz ujmując nie zachwycił. Przez całą swoją karierę grał marginalną rolę w rotacji, przez co często zmieniał klub. W barwach Jeziorowców w poprzednim sezonie notował średnio: 5.1 punktów, 1.6 zbiórki, 3.8 asysty oraz 1.6 przechwyt.

Opłacalne/Nieopłacalne: takie statystyki za taką kasę? Bardzo ok, tylko czy znajdą się dla niego minuty?


Gerald Green: 1.4 mln dolarów płatne w jeden sezon (Miami Heat)

Gerald chyba zatęsknił za Goranem, gdyż zgodził się zagrać za minimum dla weterana w ekipie z Miami. Biorąc pod uwagę to dawał im w zeszłym sezonie Michael Beasley, to Green powinien być sporą nadwyżką jako wchodzący z ławki. Ma problem z selekcją rzutów, jednak w Suns nie było weterana, który wybiłby mu to z głowy. Tutaj ma lepsze środowisko i samego Don Pata patrzącego z trybun surowym okiem. 11.9 punktów, 2.5 zbiórki, oraz 1.2 asysta to statystyki za ostatni sezon.

Opłacalne/Nieopłacalne: Jeżeli ogarną jego pałowanie rzutów, to po raz kolejny będziemy świadkiem geniuszu Pata.

LeBron James: 47 mln dolarów płatne w 2 lata (Cleveland Cavaliers)

Syn marnotrawny pozostał w Cavs na kolejnej "śmieciowej" umowie i będzie czekać na podwyższenie progu salary, by wtedy krzyknąć zapewne rekordową sumę. No co tu dalej pisać? Ekipa z Ohio gładko przeszła przez PO i w finale pozbawieni Love'a oraz Irvinga musieli zdać się na LBJ, który praktycznie w pojedynkę stawił czoło GSW. Wreszcie widziałem w nim ten ogień i chęć do mordu. Strach pomyśleć co będzie się działo, kiedy powrócą w zdrowiu jego pomocnicy. Jak na razie cały trzon (Poza Tristanem Thompsonem, który dalej negocjuje warunki kontraktu) pozostał w Cleveland.

Opłacalne/Nieopłacalne: ...

Austin Rivers: 6 mln dolarów płatne w 2 lata (Los Angeles Clippers)

Mam takie przeczucie, że gdyby nie udało się zostawić DeAndre Jordana i jakoś skompletować ławki, to podpisanie Austina mogłoby się odbić czkawką dla Docka. Chłopak miał przebłyski dobrej gry i widać, że lepiej mu w Clippers niż Pelicans. Dobrze broni i ma swoje dni w ataku. 7.1 punktów, 2 zbiórki oraz 1.7 asysta.

Opłacalne/Nieopłacalne: Niech się uczy za plecami CP3

Amar'e Stoudemire: 1.5 mln dolarów płatne w jeden sezon (Miami Heat)

Gdy tylko się dowiedział, że Knicks mają zamiar wykupić jego kontrakt, nagle ozdrowiał! Robił takie rzeczy na parkiecie, że Dallas dało się nabrać na jego formę i umiejętności. Dało mu szansę i z ławki dostarczał im 10.8 punktów oraz 3.7 zbiórki. Po sezonie nie krył rozczarowania i teraz za minimum podpiął się pod Heat. Jako weteran raczej niczego młodego Hassana nie nauczy, a Boshowi nie podpowie, ale na te kilka minut z ławki powinien być ok.

Opłacalne/Nieopłacalne: Pat powinien zabezpieczyć wszystkie gaśnice, gdyż to właśnie na Florydzie odbył się pamiętny sparing Człowiek vs Gaśnica. Gaśnica wygrała...


Andrea Bargnani: 2.8 mln dolarów płatne w 2 lata (Brooklyn Nets)

Włoski Ogier podpisał 2 letni kontrakt z Brooklynem. Co miał w głowie Billy King tego nie wie on sam. Dodając go do pary z Brookiem Lopezem dostajemy dziurę pod koszem w obronie, której sam Tadek Young nie załata, gdyż również nie ma takiej możliwości i umiejętności. Andrea rozciągnie im grę w ataku, ale czy jest to warte zerowej obrony?

Opłacalne/Nieopłacalne: No zobaczymy, ale jestem sceptycznie nastawiony.

Matt Bonner: 1.4 mln dolarów płatne w jeden sezon (San Antonio Spurs)

Bonner to obok Duncana, Parkera i Ginobiliego to najstarszy stażem zawodnik w ekipie Ostróg. Center który do tej pory rzucał za 3 ze skutecznością bliską 40% jest ważnym elementem układanki Popovicha. Nic więc dziwnego, że został w drużynie.

Opłacalne/Nieopłacalne: Weteran znający system zawsze na plus!

J.J Barea: 5.6 mln dolarów płatne w 2 sezony (Dallas Mavericks)

Nie ma co się szczypać. Portorykański rozgrywający jest uzależniony od systemu gry Ricka Carlisle. Podczas pobytu w Minnesocie notował dobre statystyki, ale to właśnie w Dallas pokazuje cały swój potencjał. Potrafi wjechać pod kosz, zakręcić rywalem na półdystansie lub wlepić sztylet zza łuku.

Opłacalne/Nieopłacalne: Bardzo OK.

Josh Smith: 1.4 mln dolarów płatne w jeden sezon (Los Angeles Clippers)

Gracz który pogrążył Clippers w poprzednich PO, podpisuje z nimi kontrakt by wspomóc ich w nadchodzących rozgrywkach. WTF? Nie wiem co musiało się wydarzyć w obozie Houston, ale mam takie przeczucie, że jego brak odbije się czkawką dla nich w następnym sezonie. Doc dostał zmiennika dla Griffina, który dobrze broni i dzieli się piłką. Jeżeli uda się Riversowi ograniczyć jego "pałowanie rzutów" powinien dopisać sobie gwiazdkę do CV.

Opłacalne/Nieopłacalne: Oj tak i to bardzo!


John Jenkins: Suma oraz czas trwania kontraktu nie są jeszcze znane (Dallas Mavericks)

Kolejny rzucający obrońca zasila szeregi Rumaków z Texasu. W poprzednim sezonie John występował w barwach Atlanty, jednak nie zaskarbił sobie zaufania szkoleniowca. Notował średnio: 5.6 punktów oraz 1.6 zbiórkę.

Opłacalne/Nieopłacalne: Czymś ławkę załatać trzeba. Mówi się o 3 latach kontraktu, zatem będzie mieć czas na rozwinięcie umiejętności pod Carlislem.

Tyler Hansbrough: Suma oraz czas trwania kontraktu nie są jeszcze znane (Charlotte Hornets)

Psycho T przenosi swoje talenty z Toronto do Charlotte. Kolejny do układanki zawodnik z Północnej Karoliny. Michael Jordan zaciera ręce. Po co i na co on w drużynie Szerszeni nie mam pojęcia. W poprzednim sezonie notował średnio: 3.6 punktów oraz 3.6 zbiórki.

Opłacalne/Nieopłacalne: ???

Seth Curry: 2 mln dolarów płatne w 2 lata (Sacramento Kings)

I tak przez Ligę Letnią młodszy brat Stephena znalazł sobie miejsce w NBA. Szkoda tylko, że na dzień dobry trafił do najgorszej na chwilę obecną organizacji. Nie wiem jak on sobie poradzi w tym młynie, który napędza dramat konfliktu gwiazdy i trenera, niezrównoważony właściciel, szalone ruchy kadrowe i ogólnie atmosfera fermentu.

Opłacalne/Nieopłacalne: Życzę mu by się wybił i pokazał, że też potrafi grać w kosza jak jego brat.

Kendrick Perkins: 1.4 mln dolarów płatne w jeden sezon (New Orleans Pelicans)

No co tu dużo pisać? Od pewnego czasu krążą żarty i dowcipy na temat Perka, jednak zapominamy o tym, że to jest weteran, który swoim surowym podejściem może trzymać porządek w szatni, i właśnie dlatego został sprowadzony do Pelikanów. Tyle!

Opłacalne/Nieopłacalne: Oczywiście, że tak.


Jimmer Fredette: Suma oraz czas trwania kontraktu nie są jeszcze znane (San Antonio Spurs)

Spurs wyciągają rękę do 10 wyboru w drafcie 2011. Jeżeli jego talent strzelecki nie da mu miejsca w San Antonio to chyba czas na szukanie nowego domu w Europie lub Chinach. Poprzedni sezon zakończył z dorobkiem 18% w rzutach za 3. W przeciągu całej jego kariery ten współczynnik wynosi 40% i tego właśnie będą od niego oczekiwać w Spurs.

Opłacalne/Nieopłacalne: Pop po raz kolejny może mieć szansę na oszlifowanie gracza, który na pierwszy rzut oka powinien zakończyć przygodę w NBA.

Quincy Acy: Suma oraz czas trwania kontraktu nie są jeszcze znane (Sacramento Kings)

I tak o to po jednorocznych wakacjach w Wielkim Jabłku Acy powraca do Sacramento. Powalczy na tablicach, dobije efektownie piłkę i da trochę radości kibicom.

Opłacalne/Nieopłacalne: ???

K.J McDaniels: 10 mln dolarów płatne w 3 lata (Hosuton Rockets)

Szara eminencja tegorocznego off-season, na którą ostrzyli sobie zęby chyba wszyscy, ale nikt nie zrobił ruchu by wyrwać zastrzeżonego zawodnika z końca ławki Rockets. Po bardzo dobrych występach w 76ers K.J został oddany do Houston, gdzie grzał ławkę i sporadycznie wychodził na parkiet. Może teraz odstanie więcej minut za plecami Jamesa Hardena? Zobaczymy.

Opłacalne/Nieopłacalne: Tak

Enes Kanter: 70 mln dolarów płatne w 4 lata (Oklahoma City Thunder)

Turecki środkowy zyskał na desperacji 2 klubów. Najpierw Portland złożyło mu ofertę w nadziej na dołączenie kogokolwiek do Damiana Lillarda i spółki. Sądzili, że znani ze skąpstwa Thunder nie wyrównają oferty. Ci jednak mają nóż na gardle, gdyż w następnym sezonie może ich opuścić Kevin Durant, i stają na głowie byle tylko pokazać, że coś robią w organizacji. Enes to nastawiony na ofensywę center, który jest czarną dziurą w obronie. Co prawda jego braki będzie nadrabiać Ibaka, jednak co dalej z Stevenem Adamsem, który tak fajnie się rozwijał i wyrastał na boiskowego cwaniaka?

Opłacalne/Nieopłacalne: przepłacone i to grubo!


Mirza Teletovic: 5.5 mln dolarów płatnych w jeden sezon (Phoenix Suns) 

Kolejny uciekinier z Brooklynu usiłuje udowodnić swoją przydatność grając na jednorocznym kontrakcie. Mirza to pomieszanie SF i PF który trochę zbierze, rzuci i jak musi to poda. W ostatnim sezonie notował: 8.5 punktów, 4.9 zbiórki oraz 1.2 asystę. Powinien być przydatnym nabytkiem ekipy z Arizony.

Opłacalne/Nieopłacalne: On chce udowodnić, że zasługuje na większy kontrakt, a oni potrzebują każdej pomocy. Win win...

Tim Duncan: 10 mln dolarów płatne w 2 lata (San Antonio Spurs)

Ostatni taniec jednego z najlepszych podkoszowych w historii ligi właśnie się zaczyna. Ma młodych kolegów, którym może zostawić bez obaw spuściznę Spurs, tak jak dokonał tego David Robinson kiedy przekazywał pałeczkę właśnie TD. Go Spurs Go!

Opłacalne/Nieopłacalne: Jakie to głupie pytanie...

Jordan Hill: 5 mln dolarów płatne w 1 sezon (Indiana Pacers)

Pacers oddali Roy'a Hibberta do Lakers praktycznie za nic, po czym podpisali byłego centra ekipy z LAL, by ten załatał dziurę pod koszem. Nie rozumiem tego zabiegu, ale Larry ma pewnie jakiś plan. Podobno ma być dużo smal ball'u i Paul George ma grać jako PF. Zobaczymy co z tego wyjdzie. W zeszłym sezonie Jordan notował 12 punktów, 7.9 zbiórek i 1.5 asystę.

Opłacalne/Nieopłacalne: Tak, ale dalej nie rozumiem zamiany podkoszowych...

Jameer Nelosn: 13 mln dolarów płatne w 3 lata (Denver Nuggets)

Bryłki zatrzymały doświadczonego rozgrywającego by służył pomocą i radą nowemu nabytkowi z draftu: Emmanuelowi Mudiay'owi. Ja rozumiem, że doświadczenie zawsze w cenie, ale czy naprawdę nie dało się tego zrobić tańszym kosztem? 9.6 punktów, 1.9 zbiórka oraz 3.7 asysty to dorobek Jameera w barwach Denver za ostatni sezon.

Opłacalne/Nieopłacalne: Za drogo...


Lou Amundson: 1.6 mln dolarów płatne w jeden sezon (New York Knicks)

Prawdziwy globtroter jeżeli chodzi o NBA, który zwiedził 10 klubów. Na następny sezon pozostał w Knicks, którzy potrzebowali zmiennika dla Robina Lopeza. Za ostatni sezon Lou notował 6 punktów, 6 zbiórek oraz 1.6 asystę.

Opłacalne/Nieopłacalne: Ok.

James Jones: 1.4 mln dolarów płatne w jeden sezon (Cleveland Cavaliers)

Podnóżek dla króla Jamesa pozostał w Cavs na kolejny sezon i będzie służył dobrą radą, okazjonalną 3 i brakiem obrony.

Opłacalne/Nieopłacalne: Najważniejsze by król był zadowolony...

Chris Copeland: 1.1 mln dolarów płatne w jeden sezon (Milwaukee Bucks)

Do swojej galerii osobliwości Bucks dodali kolejnego zawodnika, który jeżeli dostanie minuty na parkiecie odwdzięczy się z nawiązką. Tak było kiedy grał w Knicks, i grał za kontuzjowanego Melo oraz później w Pacers, gdzie podczas plagi kontuzji był czołową postacią w zespole. Sam stwierdził, że wybrał ofertę zespołu z Wisconsin, gdyż chciał grać dla Jason Kidda. Moja 2 ulubiona drużyna w lidze pozyskała zawodnika, którego zawsze darzyłem sympatią więc bardzo się cieszę. Powinien dać więcej w ataku niż kretyn Jerryd Bayless.

Opłacalne/Nieopłacalne: Och tak!


Ufffff!!!! chyba nikogo nie pominąłem w tej wyliczance wolnych agentów? O innych kontraktach będę informować już na facebooku, zatem bądźcie czujni!

Teraz mogę się skupić na innych tematach które krążą po mojej głowie i dokończyć podsumowania sezonu dla pozostałych drużyn.

Do przeczytania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz